06 01 / 2016
Kviečiame į psichoterapinę grupę

Psichodinaminė grupinė psichoterapija – tai psichoterapija, kuomet pagalba teikiama grupei pacientų, kuriuos sieja gydomieji santykiai. Pasal T. Burrow (psichoanalitinės grupinės psichoterapijos termino pradininkas), tai erdvė, kurioje žmogui yra suteikiama galimybė pamatyti save santykiuose su kitais žmonėmis socialinėse situacijoje, kartu saugioje aplinkoje atsisakant įvairiausių įprastų šiuos santykius reguliuojančių apribojimų bei draudimų. Paprastai grupę sudaro 5-9 nariai ir grupės terapeutas.

Kam skirta grupinė psichoterapija? Grupinė psichoterapija padeda tiems, kuriems tinka ir individualioji psichoterapija. Tačiau grupinė psichoterapija suteikia galimybę intensyviau spręsti tarpasmeninių santykių problemas. Tad ne visi dar būna pasiruošę savo asmeninius sunkumus spręsti grupėje, kuomet kreipiasi pagalbos. Dėl to pasiruošimas į grupinę psichoterapiją kartais užtrunka. Grupėje yra atspindimi ir koreguojami realūs paciento santykiai su grupės nariais. Ši terapija ypač naudinga tiems, kurie turi tarpasmeninių santykių kūrimo – išlaikymo problemų, bendravimo sunkumų, kyla adaptacijos problemų šeimoje, kolektyve ar kitose žmonių grupėse. Taip pat grupėje yra sprendžiami ir kiti sunkumai susiję su baimėmis, nerimu, depresija ir pan.

Grupės patyrimas. Grupėje pacientai turi galimybę mokintis teikti pagalbą bei priimti ją patys, bendrauti tarpusavyje ir spręsti konfliktus. Pati grupė kaip visuma yra papildomas gydomasis psichoterapinis veiksnys. Kiekvienas pacientas paprastai turi savo sunkumus, bet grupė kaip visuma turi visas reikalingas sveikos asmenybės dalis, dėl to jos ilgalaikis ir pastovus lankymas dažniausiai duoda efektyvių rezultatų.

Grupės lankymo trukmė. Į grupę paprastai priimamas žmogus po 2-4 individualių pokalbių, kuriuose aptariami paciento lūkesčiai,poreikiai, galimybės lankyti grupę, grupės kontraktas. Grupinė psichoterapija vyksta 1 kartą per savaitę ir trunka 90 minučių. Norint pasiekti efektyvių rezultatų rekomenduojama grupę lankyti nuo 1 m. iki 3-4 m. ir daugiau.

Šiuo metu vyksta trumpalaikė grupė  ketvirtadieniais Saulės Šeimos Medicinos Centre adresu Taikos pr. 51a  – 17:30 val. – 19:00 val. Prisijunti galima dar sausio mėnesį.  Skambinkite psichologei – psichoterapeutei Linai skromovaitei - +37068942151. Ši grupė vyks iki 2016 metų gegužės 26 d.

Grupė mokama. 

Atgal